Tüm Vücut Masajı Nasıl Yapılıyor?

Bakırköy masaj Fizyolojik ve psikolojik olarak insan vücudunu olumlu etkileyen tüm vücut masajı, kişinin sakinleşmesini sağlar. Özellikle masajın etkisi cildin yenilenmesini de sağlıyor. Deri gerginliğini gideren ve cildin parlamasını sağlayan iyi bir masaj, enerji açısında da yüksek etki bırakmaktadır. İyi bir masaj sonrasında kişinin huzurlu hissetmesi psikolojik olarak yenilenmeye neden olmaktadır. Bakırköy masaj salonu bu durumun daha etkili olabilmesi için kişiye özel masaj odaları da hazırlamaktadır. Uzman terapistler eşliğinde yapılan iyi ve etkili bir masaj, keyifli olarak da değerlendiriliyor. Masajın ciddi etkilerini görebilmek ve olumlu sonuç alabilmek yaşam kalitesini de arttırıyor. Geleneksel bali masajı ve diğer tüm masaj türleri bu şekilde olumlu etki bırakabilmektedir.

Salonda bulunan uzman terapistler uygulama konusunda hem başarılı hem de tecrübeli olarak bulunmaktadır. Öncelikle hamamda kese köpük, sonrasında sauna spa ya da buhar odası, insan vücudunun yumuşamasına yol açmaktadır. Böylece masajın etkileri daha hızlı sonuç vermektedir. İyi bir masajla karşılaşmak sonrasında da ortalama bir hafta sürmektedir. Masaj türleri genel olarak aynı etkiyi vermektedir. İnsan vücudunda bulunan özel noktalar ve eklem yerleri ele alınarak uygulama yapılmaya başlar. Bu şekilde ağrı olan bölgeye ayrıca işlem yapılmaktadır. Böylelikle masajda kesin sonuç alabilmek ve uzun süre etkisini hissetmek de kendiliğinden oluşuyor. Her masaj türünde geçerli olan özel masaj yağı kullanımı kişiye özel hazırlanan masaj odalarında belirlenmektedir.

Sağlıklı Olarak Masaj Yaptırmak

Uzmanlar açısından da gerekli olarak değerlendirilen iyi bir masaj, profesyonel şekilde yapılmalıdır. Bu anlamda masaj sırasında kullanılan masaj yağı, masaj yatağı ve masaj odası da kişiye özel şekilde olmalıdır. Alanların ve kullanılan ürünlerin hijyenik olması masajın etkisini arttırır. Özellikle aromatik masajlar nefes sorunlarına da sağlık açısından iyi gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Baştan Aşağı Masaj Yaptırmak başlıklı makalemizde masaj çeşitleri ve masaj yatağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |