Stresi Azaltan Masaj Yöntemleri

Psikolojik olarak çöküntü yaşadığım zamanlarda yakın bir arkadaşım Bakırköy masaj salonuna gitmemi önerdi. Başlarda pek inanmadım ama yine de psikolojik olarak iyi hissetmek istiyordum. Hemen Ataköy masaj salonu randevusu aldım ve randevu gününde orada oldu. Salon görevlileri o kadar güler yüzlü ve profesyonel bir karşılama yapıyorlar ki, insan kendini özel hissediyor. Yine de bu durumun psikolojik olarak nasıl etkisi olacağını anlamadım. Masaja girmeden önce hamamda yer almamı söylediler. Bende hamamda kese köpük yaptırdım. Sonrasında seansım başladı ve kişiye özel hazırlanan masaj odasına geçtim. Odanın atmosferi ilk başta karanlık ve boğucu geliyor. Fakat masaj başladıktan sonra kişi kendi ile baş başa kalmış gibi hissetmeye başlıyor. Böylece düşünmek ve kafamın içinde kendimden kaçtığım sorunlarla yüzleşmeye başladım. O zaman anladım ki psikolojik olarak düzelmem için kafamda bulunan ve kaçındığım sorunlarla yüzleşme gerekiyor.

Hiçbir şey için tüm hayatımı değiştirmeye gerek yoktu. Bunu masaj odasında karar verdim. Hatta hayatım birçok kararını da masaj odasında düşünerek verebildim. Masaj türlerinin de etkisinin yüksek olması bu anlamda kişiye rahatlık veriliyor. Masörler tüm vücutta nasıl davranacağı konusunda oldukça bilgiler. Hem parmakları ile damarları işleyerek kan dolaşımını hissettiriyor hem de odanın sessizliği ile insan kimse yokmuş gibi hissediyor. Böylelikle psikolojik rahatlama kendiliğinden oluşmaya başlıyor. Tüm masaj türleri için geçerli bu durum Bakırköy masaj salonu ile yapıldığında etkili sonuç verebilmektedir. Çünkü salon personelleri hem eğitimli hem de tecrübeli olarak bulunuyor.

Tüm Vücut Masajı İle Yenilenme

Öyle bir rahatlama düşünün ki hafif ve tam motivasyonlu olmayı sağlıyor. Vücudun ihtiyacına göre yapılan masaj türleri de bu anlamda o bölgeye bu etkiyi bırakıyor. Masaj yağları değerlendirilmesi de bu anlamda derinin ve kasların gevşemesinde etkilidir.

Bir önceki yazımız olan Geçmişten Günümüze Masaj başlıklı makalemizde masaj ve masajın tarihçesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |