Stres ve Gerginlikten İyi Bir Masajla Kurtulabilirsiniz

Stres günümüzde sağlığı oldukça olumsuz etkileyen bir sorun olarak karşımıza çıkar. Bakırköy masaj salonu stresi azaltan ve vücudun gerginlikten kurtularak rahatlamasını sağlayan birçok masajı profesyonel ekibiyle birlikte vermektedir. İş temposundan dolayı uzun süredir stres yaşıyor ve buna bağlı olarak da kas ağrıları, baş ve boyun ağrıları, mide ve sindirim problemleri yaşıyordum. Ancak düzenli masaj sayesinde hepsinin yavaş yavaş azalarak kaybolduğunu görüyorum. Ayrıca salon çalışanlarının pozitifliği ve güler yüzlülüğü oldukça rahat etmemi sağlıyor. Ortamın hijyenik olması da rahat etmemi sağlayan önemli unsurlardan biridir. İyi bir masaj ancak rahat edilen bir ortamda mümkün olabilmektedir.

Ağır ve yavaş hareketlerle uygulanan masaj başlanılan ilk andan itibaren etkisini göstermektedir. İlk önce kaslarınızın gevşediğini ve vücudunuzdaki ısıdan kan dolaşımının hızlandığını hissedebiliyorsunuz. Anti stres masajı sayesinde kısa sürede daha huzurlu ve canlı hissetmek mümkündür. Tamamen doğal bitki özlerinden yapılan hoş kokulu masaj yağları hem cilde nem ve canlılık verirken hem de kısa sürede etkisini göstererek kasların gevşemesini sağlar. Masaj sırasında bu yağlar cilde eşit miktarda masaj hareketleriyle yedirilerek etkisi cilt altına doğru iner ve kaslara doğru yayılır. Masaj sonrası da bu yağların vücudunuzda bir süre daha kalmasıyla etkisi uzun süreli olmaktadır.

Anti Stres Masajı Ne Zaman Gereklidir?

Bu tür masajları yaptırmak için şikayetlerinizin olmasına gerek bile yoktur. Kendinizi daha iyi hissetmek ve yenilenmek için de yaptırabilirsiniz. Daha canlı ve zinde hissetmek için bazen kendimize iyi gelen bir şeyler yapmak isteriz. Masaj da kendimize yapabileceğimiz iyiliklerden biri olmaktadır. Strese en iyi gelen masaj olarak tüm vücut masajları önerilebilir. Size uygun masajı belirledikten sonra masaj keyfini en iyi şekilde yaşayabilir ve stresinizden arınabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Eklem Ağrılarında Etkili Masaj Teknikleri başlıklı makalemizde bayan masaj salonu ve masaj salonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |