SPA Nedir?

SPA Nedir? Son dönemde yaşadığım bacak ve diz ağrılarım sebebi ile tavsiyeler üzerine bir SPA merkezinden yardım almaya karar verdim. Özellikle dizlerimdeki ağrılar yürüyemeyecek boyutlara gelmeme neden olmuştu. Doktor ile görüştüğümde ise bu durumun tedavisinde kilo vermenin ve masajın etkisinin olacağını söylemesiyle evime yakın bir SPA arayışına girdim. Pendik masaj salonu ile görüşerek bu konuda bana yardımcı olacaklarını öğrendim. İlk görüşmede güleryüzlü ve sıcakkanlı bir ekibinin olması beni ziyadesiyle memnun etti. Olumlu bir öngörüşme sonrası salondan masaj için randevu aldım. Ortak bir gün ve saat belirledikten sonra merkeze gittim. Daha önce görüştüğümüz gibi en az 15 dakika evvel SPA merkezinde bulundum. Çünkü masaj öncesi duş ile rahatlama sağlamam isteniyordu. Benim için en önemli faktörlerden birisi bulunduğum yerin hijyen koşullarına dikkar etmesiydi. Bu konuda SPA merkezi oldukça tatmin ediciydi. Bu nedenle içim rahat bir şekilde masajımı yaptırdım. SPA merkezinde ortalama 1 ile 1.5 saat arasında kalınıyor. Bu nedenle vaktinizi buna göre ayarlamanız doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca merkez sosyalleşmek açısından oldukça memnuniyet vericiydi. Güleryüzlü çalışanların olması ekstra bir rahatlama sağlaması açısından bende olumlu bir etki bıraktı. Ancak olumsuz bir yönünü söyleyecek olursak bu merkezler genel anlamda fiyat açısından biraz pahalı oluyor. Bu nedenle bütçe ayarlamanızı önceden yapmanız doğru bir tercih olacaktır.

SPA Merkezine Giderken Yanınızda Götürülecekler

SPA merkezlerinde genellikle birçok ihtiyaç karşılanıyor. Ancak siz içiniz rahat etmezse kendi havlunuzu, bornozunuzu götürebilirsiniz. Ben SPA merkezine giderken yanımda götürülecek eşyalar listesine kişisel eşyalarımı her ihtimale karşı eklemiştim.. Ayrıca bu merkezlerde vücudu çok sıkan ya da dar kıyafetlerin giyilmesi uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Bu nedenle daha rahat giysiler giymeniz sizin için masajın daha etkili olmasını sağlayacaktır. Benim ilk gidişim olduğu için bu gibi şeyleri net olarak düşünememiştim. Ancak daha sonraki gidişlerimde daha tecrübeli olduğum için rahat kıyafetler giymeye ve rahat bir şeyler yanımda götürmeye karar verdim. Ayrıca peştamal gibi ince havlu yanınızda götürmeniz daha kolaylaştırıcı oluyor. Çünkü havlunun kapladığı alan oldukça fazla olduğundan çok fazla ergonomik olmadığını söyleyebilirim.

Bir önceki yazımız olan Masajın Tamamlayıcı Tıpta Kullanımı başlıklı makalemizde güvelinir masaj ve pskolojik masaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |