Sağlıklı Yaşam İçin Masaj Yaptırın

Hormonların değişimi ve salgıladıkları durumlar kişinin ruh haline göre değişiklik gösteriyor. Ruh halini pozitif yapabilmek ve motivasyonu arttırmak içinde profesyonel masaj uygulaması öneriliyor. Uzman doktorum tarafından önerilen masaj sonrasında Bakırköy masaj salonu ile tanıştım. Randevu aldım ve ilk olarak tüm vücut masajı yaptırdım. Daha ilk seansta etkisi yüksek olan bu masaj olumsuz düşünceleri de kişi üzerinden götürmektedir. Her şeyin başında gelen streste profesyonel masajla ortadan kalkmaktadır. İlk başta doktorumun neden masajı önerdiğini pek anlamamıştım. Fakat ikinci seanstan sonra masajın ne kadar gerekli olduğunu fark ettim. Tüm vücuduma etki eden masaj sayesinde psikolojik ve fizyolojik etkilerim olumlu yönde değişmeye başladı.

Sadece bedensel rahatsızlıklar için değil ruhsal olarak da iyi gelen bu masaj türlerinde kaslarda gevşeme ilk seansta oluşuyor. Düzenli olarak yapılan masaj sayesinde kasların tekrar olarak gerginleşmesine müsaade edilmiyor. Bu durum aşırı gerginliğin oluşmasını da ciddi anlamda etkiliyor. Sağlıklı yaşamak için gerekli olan stresten uzak durma da iyi bir masajla elde edilebilmektedir. Masaj sırasında kullanılan doğal masaj yağları da bu anlamda cilt sağlığı faydalı oluyor. Hem cilt hem psikolojik hem de fizyolojik olarak rahatlama tek masaj ile elde edilebilmektedir. Kişinin kendi motivasyonunu yüksek tutabilmesi de masaj olumlu etkileri arasındadır. Uzmanlar tarafından da önerilen düzenli masajın olumsuz etkileri bulunmamaktadır. Uzun süre bu konuda araştırma yaptım ve kesinlikle olumsuz bir durum ile karşılaşmadım. Bizzat masaj yaptıran biri olarak tüm masaj türleri insan sağlığına ciddi etkileri bırakıyor.

Masajın Olumlu Yanları

Masajın etkisinin yüksek olmasından kaynaklı kesinlikle rahatsızlık bulunmamaktadır. Bu nedenle masaj yaptırırken masaj yatağı rahatlığı psikolojik olarak da kişinin özel hissetmesine yol açıyor. Sonuç olarak masaj yaptırarak sağlıklı yaşamın devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Masajın En Kalitelisini Bakırköy Masaj Salonunda başlıklı makalemizde masaj yataı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |