Peeling Nedir? Nasıl Yapılır?
By: Date: Aralık 5, 2019 Categories: İstanbul Masaj Salonları,bahçelievler masaj,Makyaj Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Makyaj yapmanız önemli ama en önemlisi sağlıklı bir cilt! Bu nedenle makyajınızın pürüzsüz olması için kusursuz bir cilt bakımına ihtiyacınız var. Cildinizin sağlıklı görünmesi için cildinize iyi bakmalısınız. Peeling cilt bakımı rutininizde yerini mutlaka almalıdır. Sizlerde daha pürüzsüz bir cilt için peeling hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Peeling nedir?

Peeling; içinde mikro tanecikleri olan cilt temizleme ürünüdür. Bu tanecikler sayesinde cildinizdeki gözenekleri temizler. Ayrıca sadece yüzünüze değil tüm bedeninize yapılabilirsiniz. Zaman içinde makyaj, kir ve ter gözeneklerinizi tıkar. Gözeneklerde biriken bu kirler ancak peeling uygulaması ile atılabilir. Günlük temizleyiciler cildinizin üst yüzeyini temizlerken peeling derinlemesine temizlik yapar. Haftada en az 1 defa peeling cilt bakım rutininiz olmalıdır.

Peeling Çeşitleri

Peeling uygularken cilt tipinize göre peeling seçimi yapmalısınız. Hassas bir cildiniz var ise minik tanecikli bir peeiling tercih etmelisiniz. Kalın tanecikler cildinizi yıpratabilir. Cildinizin kuru derilerinden peeeling yaparak kurtulabilirsiniz. Bir diğer nokta ise butik masaj uygulaması yapan spa masaj merkezlerinde de tüm vücudunuz için peeling yaptırmanızdır. Spa uzmanları özel bakım ürünleri ile vücudunuzdaki ölü derileri sizden arındırarak yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz.

Peeling çeşitleri için isterseniz piyasada satılan hazır ürünleri tercih edebilirsiniz. Veya evde kendiniz doğal peeling karışımları ile cilt sorunlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Meyve aromalarından yapılan peeling çeşitleri olduğu gibi faydaları saymakla bitmeyen kil özlü peeling ürünleri ile de cilt bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz. Cilt bakımının sırlarından olan peeling uygulaması ile ışıl ışıl ve tüm kirlerden arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca uygulama cilt ve beden üzerinde etkili olurken pürüzsüz ve kuruluktan arınmış dudaklar içinde kullanılabilir.

Peeling Uygulaması

Eğer cildiniz için peeling yapacaksanız fındık büyüklüğünde karışımında alarak dairesel hareketler ve yumuşak şekilde yüzünüze sürerek daha sonra durulamasınız. Cildin için en uygun nemlendiriciyi de uygulayarak işlemini tamamlayabilirsiniz. Vücudun için peeling uygulaması için ise biraz daha fazla ürün alarak yine yumuşak hareketler ile tüm cildinize uygulayarak arkasından ılık duşunuzu almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Ayak Masajı ile Ağrılarım Son Buldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir