Medikal Masaj Hangi Durumlarda Yapılır?
By: Date: Aralık 5, 2019 Categories: Bakırköy Masaj,Ataköy Masaj Salonu,Merter Masaj Salonu,bahçelievler masaj,Bakırköy masaj salonu Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Merter Masaj Salonu Olarak Medikal masaj gün içinde fazla pc başında oturan ofis çalışanlarında, ağır işlerde çalışan kişilere uygulanabilir bir masaj yöntemidir. Medikal masaj aynı zamanda hasar görmüş veya yorgun düşmüş uzuv ve organların eski sağlığına kavuşması için uygulanır. Bu masaj yöntemi ile kişinin yaşam kalitesi yükselmiştir. Etkileri bilimsel olarak da açıklanan medikal masajın kullanım alanı da çok fazladır.

Kan dolaşımını da düzenleyerek kalbin hızını yavaşlatmaktadır. Düzenli yapılan medikal masaj kandaki beyaz hücrelerinin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Aynı zamanda ödem atılmasını da sağlamaktadır. Medikal masaj kaslarda oluşan ağrıları azaltırken kasların yeniden toparlanmasını sağlamaktadır. Ve bir diğer faydası ise kemiklerde oluşan kireçlenmelerin önüne geçmektir. Bu masaj tekniği sinir sisteminde de etkilidir.

Medikal masaj ter üretimini arttırarak atıkların vücuttan atılmasını sağlar. Derideki kan dolaşımı sayesinde hücreleri yeniler. Cilt yapısını arttırarak yağ bezelerinin salgılarının arttırılmasını sonucu cildin yumuşamasını sağlar. İç organlar için medikal masajın birçok faydası bulunmaktadır. Akciğerde oluşmuş mukusun atılmasını sağlar.

Medikal masajın Uygulanmaması Gereken Durumlar

Medikal masaj nerede yapılır diye merak ediyorsanız kaliteli masaj yerleri bularak bu işlemi uzman masörlere yaptırabilirsiniz. Medikal masajın yapılmaması durumlar akut kas yaralanmalarında kanamayı arttırabileceği için yapılmamalıdır. Kas, lif, tendon kopmalarında medikal masaj önerilmez. Varis ve pıhtı oluşumu durumlarında medikal masaj uygulaması önerilmez. Kırık-çıkık gibi sorunlarda da yapılmaması gereklidir.

Bu işlem metastaz riski nedeni ile kanser hastalarına önerilmiyor. Psikolojik destek için el, ayak, yüz ve baş bölgelerine doktor izni ile yapılabilir. Hamilelik sırasında önerilmeyen pek çok şey gibi medikal mesajda önerilmemektedir.

Medikal masajın gerçek amacı stresi ve ağrıyı hafifletmektir. Uygulama yaptırılacak kişinin durumu teşhis edildikten sonra durumunun iyileşmesi için en doğru teknikler ile en doğru alanlara masaj uygulaması yapılır. Medikal masaj, spa masaj birbiri ile ayrı teknikleri içerir. Bu nedenle alanında uzman terapistler tarafından uygulanması gereklidir. Medikal masaj sinir sıkışmasını azaltarak ağrılı bölgelere odaklanarak ağrının en aza indirilmesini sağlar.

Bir önceki yazımız olan Masajın Etkisini Tüm Vücutta Hissedebilmek başlıklı makalemizde masaj salonu ve masaj yatağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir