Masajın Tamamlayıcı Tıpta Kullanımı

Masaj asırlar boyu geleneksel tıp adıyla da anılan tamamlayıcı tıpta kullanılan bir tedavi yöntemidir. Maltepe masaj salonu bu konuda tecrübeli ekibi ile oldukça yardımcı olmuştur. Özellikle son yıllarda ilaçların yan etkileri konusunda daha bilinçli olmam sayesinde alternatif tıpta masajın etkilerinden haberdar oldum. Bu konuda bir arayış içerisinde girdiğimde ise Maltepe’de beklentilerimi karşılayacak bir masaj merkezi arayışı içerisine girdim. Bu konuda güvenilir ve güleryüzlü ekibi ile Maltepe masaj salonu bekletilerimi karşıladı. Ayrıca masörlerin alternatif tıp ile ilgili eğitimlerinin olmadı ve birçok farklı yöntemi kullanmaları oldukça memnun ediciydi. Özellikle Ayurveda, Refleksoloji, Aromaterapi gibi yöntemleri kullanarak güvenilir masaj konusunda öncü olan salon benim tüm soru işaretlerimi ortadan kaldırdı. Son yıllarda bu masaj türleri tekrardan yaygın hale gelse de hala birçok kişi tarafından tam manasıyla bilinmemektedir. Maltepe masaj salonu ise bu konuda bilgilendirmekte ve ziyarete gelen müşterilerinin aklında soru işareti bırakmamaktadırlar.

Masaj Yöntemleri

Masaj yöntemleri arasında en yaygın olanlardan birisi Aromaterapi yöntemidir. Bu yöntemde bitkisel kökenli yağlardan yararlanılarak masaj yapılır. Bu yağlar vücuda yedirilerek bedenin rahatlaması ve hastalıklardan arınması amaçlanır. Ayrıca ruhsal anlamda bu yöntem bedenin rahatlamasını sağlamaktadır. Aromaterapi yöntemini Maltepe masaj salonunun kullanıyor olması çok hoşuma gitti.

Bir başka masaj yöntemi ise Ayurveda yöntemidir. Ayurveda masajı ile tıpkı Aromaterapile olduğu gibi yağlardan faydalanılır. Ancak Ayurveda masajında kullanılan bitkisel kökenli yağların hepsinin farklı bir amacı bulunmaktadır. Bu yağlar vücut tipine göre de kullanılmaktadır. Masajın bir başka özelliğide genellikle tüm bedeni kapsayan bir masaj olmasıdır. Genellikle masajlar kas sistemi esas alınarak yapılır. Ancak Ayurveda masajında beden bir bütün olarak algılanarak masaj yapılır. Bedeninbir bütün olarak algılanması ve bunu gittiğim masaj salonunda uygulamaları güvenimi arttırmamı sağladı.

Refleksoloji ise bedenin belirli bölgelerine basınç uygulanarak tedavi etme yöntemidir. Özellikle ayak altında tüm sinirlerin toplanması nedeniyle bu bölgeye basınç uygulanır. Ayrıca herhangi bir hastalık durumu varsa refleksoloji yöntemi ile teşhis yapılabilmektedir. Bebeklik çağından itibaren her yaş grubuna rahatlıkla uygulanmaktadır. Bu masaj yapıldığı zaman ilgili organın sorunlu olan kısmı çözümlenerek enerji akımının daha sağlıklı bir şekilde devam etmesi sağlanır. refleksoloji masajının tedavi edici yönünün masaj salonunda kullanmaları ve beni bu konuda bilgilendirmeleri masaj salonuna olan güvenimi arttırdı.

Bir önceki yazımız olan Kronik Rahatsızlıklara Sebep Olan Sorunlardan Masaj İle Kurtulun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |