Masajın Ruh Sağlığına Faydaları

Masaj yaptırmak fiziksel anlamda bedene iyi geldiği gibi ruhsal anlamda da bedeni dinç hale getirmektedir. Ruhsal sıkıntıda olduğum bir dönemde bir dostumun tavsiyesi ile masaj yaptırmayı düşündüm. İlk başta tereddüt etmeme rağmen Çekmeköy masaj salonu güleryüzlü ekibiyle beni ilk günden itibaren evimdeymiş gibi karşılamasıyla gönlümü kazandı. Evime yakın bir bölgede masaj salonu arayışına girmem bu salonu bulmamda en büyük etkenlerden birisi oldu. Ruhsal anlamda sıkıntıda olduğum bir dönemde karşılaşmam ekstra bir avantaj sağladı. Zira masaj sonrası bedenimden aldığım tepkiler ve hissettiğim rahatlık beni oldukça memnun etti. Ayrıca masaj esnasında hijyene dikkat edilmesi salonun en önemli artılarından birisidir. Masaj salonlarında aranan başka bir özellik iste güvenilir olmasıdır. Güvenilir masaj salonu arayışı içindeyseniz Çekmeköy masaj salonu sizin gönül rahatlığıyla ziyaret edebileceğiniz bir salondur.

Masajlarında tıbbi anlamda çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki tıbbi masajdır. Bu masaj türü uzman doktorların önerdiği bir çeşittir. Özellikle yurtdışında doktorlar gerek fiziksel gerekse ruhsal sıkıntılarda hastalarına bu masaj türünü önermektedirler. Diğer bir masaj türü dinlendirici masajdır. Dinlendirici masajlar genellikle günlük yapılan ve bedenin rahatlamasını sağlayan masajlardır. Son masaj türü ise spor masajıdır ve bu masaj genellikle sporcuların kullandığı ve özel bir tarzı olan bir masaj çeşididir.

Masaj Esnasında Bedende Meydana Gelen Değişiklikler

Masaj yaptırmaya başlanılan andan itibaren beden bir takım tepkiler ortaya koyar. Bunları maddeleyecek olursak;

· Bedende masaj esnasında doğal olarak uyuşturucu üretimi gerçekleşir. Bu sayede bedenin herhangi bir bölgesinde problem varsa bu durum masajla çözülür.

· Masajın ruh sağlığına etkisi ise bedene bir gevşeme ve rahatlama vermesidir bu rahatlama adeta doğal bir antidepresan etkisi gösterir.

· Özellikle yurtdışında doktorlar antidepresan vermeden evvel hastalarına masajı önermektedir. Ancak ülkemizde bu durum çok fazla yaygınlaşmamıştır. Çekmeköy masaj salonu bu konuda bilgili bir ekibe sahiptir.

· Masaj yaptırmanın başka bir artısı ise gündelik yaşamın getirdiği stres ortamlarından uzaklaştırmasıdır. Sessiz bir ortamda yapılan masaj bedene olduğu gibi ruhada iyi geleceği için masaj sonrası ciddi bir rahatlama sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bel Fıtığı Ağrılarına Masajla Son Verin başlıklı makalemizde fıtık masajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |