Masaj ile Kaygı Düzeyinizi Azaltın

Masaj yaptırarak kaygı düzeyini azaltmak ve iyi hissetmek mümkündür. Bakırköy masaj salonu uyguladığı bütün masajların kişilere fayda sağlamasını amaçlar. Uygulanan masajların birçoğu psikolojik düzeyde insanları olumlu yönde etkileyebilmektedir. Masajın fiziksel etkilerinin yanı sıra psikolojik etkileri gün geçtikçe daha çok bilinen bir konu haline gelmiştir. Bu yüzden masaj salonları ruhsal dengeyi ve huzuru sağlamak isteyenlerin de uğrak yeri olmuştur. Masajın fiziksel etkileri beyindeki bazı bölgeleri uyarmakta ve böylelikle masaj ruhsal iyileşmeyi de kaçınılmaz olarak beraberinde getirmektedir. Birbiri ile etkileşim için de olan ruh ve beden masaj sayesinde yenilenecektir.

Kaygılı olma durumu günlük hayatta birçok şeyin bir araya gelmesiyle oluşur. İş yerindeki başaramama hissi, öğrenciyseniz sınavı kazanamama, yetişkinseniz hayatı idame ettirememe korkusu vb. şeyler kaygı düzeyini arttırır. Masaj ile kaygı düzeyini azaltmak mümkündür ancak öncelikle bunun için kararlı olmak gerekir. Kaygılarımızla yaşamakta, kurtulmayı seçmek de bizim elimizdedir. Sürekli zarar göreceğini düşünmek, her şey için fazlasıyla endişelenmek ve üzülmek bizi yıpratır. Bu yıpranmışlık hem vücut fonksiyonlarının bozulmasına hem de psikolojik rahatsızlılara sebebiyet verir. Aşırı kaygılanmanın vücuttaki etkileri kalp ve sindirim siteminde daha çok etkilidir. Bu yüzden kendimizi sürekli hasta hissetme eğiliminde oluruz. Ancak kaygı düzeyini azaltarak sağlığımızı da olumlu yönde değiştirebiliriz.

Masajın Etkisi

Masaj vücuttaki kan dolaşımını arttırarak birçok sebepten kaynaklanan sıkılaşmış kasların gevşemesini sağlar. Özellikle çok fazla stres ve kaygı durumlarında vücut kaskatı bir hal almaktadır. Masajla kendine gelen vücutla birlikte masajın psikolojik etkileri de ortaya çıkar. Masaj hareketleri ile birlikte vücutta oksijen dolaşımı artar, stres hormonları azalır, mutluluk hormonları gibi hormonların artışı sağlanır. Böylelikle kaygı düzeyi büyük ölçüde azaltılmış olur.

Bir önceki yazımız olan Depresyonda Kurtulmak İçin Masaj Yaptırın başlıklı makalemizde depresyon masajı ve masaj ve depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |