İstediğiniz Masaj Keyfini Doyasıya Yaşayabilirsiniz

Günümüzde masaja olan talebin atmasıyla birlikte masaj türlerinde de çeşitlilik sağlanmıştır. Bakırköy masaj salonu size birbirinden farklı birçok masaj olanağı sunmaktadır. Birçok kültürden günümüze kadar gelmiş olan masajların hepsi aslına uygun olarak yapılmaktadır. Bunun için gerekli olan tüm imkanlar sağlanmıştır. Farklı masaj türleri için kullanışlı birçok masaj yatağı bulunmaktadır. Aynı zamanda birbirinden farklı ve yararlı bitkilerin özlerinden oluşmuş aromatik masaj yağları kullanılmaktadır. Bunların dışında önemli olan başka bir şey ise masaj için özel havluların bulunmasıdır.

Salona geldiğini anda iyi bir şekilde karşılanmanız ve öncelikle rahat etmeniz sağlanır. Sonrasında istediğiniz masaj hakkında görüşünüz alınır. Eğer masaj türleri hakkında pek fazla bilginiz yoksa masajlar hakkında bilgilendirme yapılır. Aromaterapi masajı, Bali masajı, İsveç Masajı, Refleksoloji masajı, Sıcak taş masajı vb. birçok masaj türleri bulunmaktadır. Aromaterapi masajında bitkisel özlü yağlar yardımıyla bir masaj gerçekleştirilir. Bali masajı ayaklardan başlanarak en son boyun bölgesinde biten ve çeşitli tekniklerin kullanıldığı bir masaj türüdür. İsveç masajında etkili klasik masaj teknikleri uygulanmaktadır. Refleksoloji masajı vücudun refleks noktalarını baz alarak gerçekleştirilen bir masaj türüdür. Sıcak taş masajı ile ısının vücuttaki kasları gevşetme vb. olumlu etkilerinden yararlanılmak istenilir.

Kullanılan Masaj Teknikleri

Aromaterapi ve İsveç masajlarında daha çok sık kullanılan ovma, sıkma hareketleri kullanılır. Bali masajı ve refleksoloji masajında da bu teknikler kullanılmakta olup aynı zamanda vücudun belirli noktalarına baskı uygulanması da söz konusudur. Bali masajında esnetme ve germe gibi masaj teknikleri de etkili olmaktadır. Sıcak taş masajında ise siyah renkteki pürüzsüz taşlar vücut üzerinde belirli noktalara koyulur. Bu taşlar önceden belli bir derecede ısıtılmış olurlar.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Ruh Sağlığı Masajı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |