Depresyonda Kurtulmak İçin Masaj Yaptırın

Masaj yaptırmak sadece fiziksel düzeyde sınırlı olan bir şey değildir. Bakırköy masaj salonu ile birlikte yaptırdığınız masajların psikolojik etkilerine de şahit olacaksınız. Masaj vücudu dinlendirip yatıştırdığı gibi ruhsal olarak da bir rahatlama sağlar. Fiziksel olarak gerçekleşen iyileşme beraberinde her zaman psikolojik iyileşmeyi de getirir. Çünkü beden ile ruh arasındaki bağlantı her zaman doğru orantılıdır. Kendimizi fiziksel olarak iyi hissettiğimizde psikolojik olarak da iyi hissederiz. Aynı şekilde psikolojik yönden iyi olmak her zaman fiziksel hastalık vb. şeylerin de üstesinden gelmek için büyük bir etken olur.

Depresyon çağımızda çok sık karşılaşılan ve farklı düzeyleri olan bir durumdur. Kaygı düzeyinin yüksekliği, hayattan zevk alamama ve hiçbir şey yapmama isteği, sürekli uyuma isteği, karamsarlık gibi değişken belirtileri vardır. Masajın depresyona etkisi oldukça büyük olmaktadır. Masaj vücuttaki gerginliği azaltarak kişilerin fiziksel olarak daha iyi hissetmesini sağlar. Aynı zamanda masaj vücutta stres hormonu olarak bilinen kortizolun salgılanmasını azaltır. Aynı şekilde masaj sayesinde artan dopamin ve serotonin hormonları da kişinin daha enerjik, neşeli olmasını sağlamaktadır. Böylelikle kişinin üzgün, isteksiz hali ortadan kalkacak ve depresyondan çıkmak için önemli bir adım atılmış olacaktır. Masajın bu iyileştirici gücünden yararlanmak için bir an önce masaj yaptırmak için Bakırköy masaj salonu gibi güvenebileceğiniz bir yere başvurmalısınız.

Depresyondan Çıkmak İçin Bir Adım Atın

Depresyondayken kulağımız genelde her şeye kapalı olur. Ne kadar çok şey yapmamız söylenirse söylensin bunları yapacak ne halimiz vardır ne isteğimiz. Ancak depresyondan kurtulmak için ufak da olsa bir adım atmak şarttır. Aksi takdirde kendi kendine sona ermesi oldukça zordur. Bu yüzden siz de bu küçük adımı masaj salonuna giderek atabilir ve gerisini uzman masörlere bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstediğiniz Masaj Keyfini Doyasıya Yaşayabilirsiniz başlıklı makalemizde bayan masaj ve masaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |