Bir Masaj İle Tedavi Yöntemi: Refleksoloji

Kartal masaj salonu Refleksolojinin tıbbi anlamda bir çok problemde kullanılan masaj yöntemi olduğu çok yaygın olmasa da tıp dünyasında bilinen bir gerçektir. Özellikle son dönemde alternatif tıp sektörünün yaygın hale gelmesi ile Refleksoloji de bilinmeye başlamıştır. Bu konuda Kartal masaj salonu uzman ekibiyle size her türlü hizmeti vermektedir. Bir yakınımın tavsiyesi üzerine gittiğim merkezde beklentimin çok daha üzerinde bir ilgi ve alaka ile karşılaşmam ve yaptırdığım refleksoloji masajının etkisini kısa sürede görmem benim için bu salondan oldukça memnun ayrılmamı sağladı. Refleksoloji masajını burada aldığım hizmetten sonra araştırmaya başladım. Öğrendimki bu masaj son dönemde popüler hale gelse de aslında oldukça eskiye dayanan bir tedavi türüymüş. Ancak zamanla popülerliğini yitirdiğinden tedavi yöntemlerinde çok kullanılmaz hale gelmiş. Ancak Refleksoloji ile hastalıklarınızın teşhisinin sağlanması mümkün olduğu gibi bu hastalıkların tedavisi de mümkündür. Bu konuda uzman bir ekip size kaliteli hizmet sunmaktadır. Kartal masaj salonunda beklentimin üstünse hizmeti gördükten sonra etrafımdaki birçok kişiye böyle bir alan olduğundan bahsettim.

Refleksoloji İle Nasıl Tedavi Uygulanır?

Bu yönteme göre bedende bulunan tüm organlar ayaklar, kulaklar ve eller üzerinde bulunan noktalar ile bağlantılıdır. Bu bağlantı sayesinde hangi organda veya bölgenizde şikayetiniz varsa ayak, el ya da kulaklarınıza basınç uygulanılarak tedavi edilmesi hedeflenmektedir. Ellere ve kulaklara daha az basınç uygulanan bu yöntemde genellikle ayaklara basınç uygulanır. Çünkü bedende bulunan tüm sinirlerin buluşma noktası ayakların altıdır. Hal böyle olunca ayak altındaki her bir nokta kıymetli hale gelmektedir. Ayak altında bulunan noktalara basınç uygulanarak hastalıklarınızın teşhisinin yapılması da mümkündür. Bu teşhisler ile birlikte masaj yapılarak şikayetlerinizin azalması ya da sonra ermesi mümkündür. Bu durumu gittiğim masaj salonunda tecrübe etmemle birlikte ara ara Refleksoloji masajını yaptırmaya başladım. bu sayede bazı şikayetlerimden kurtuldum.

Alternatif tıp son dönemde yaygın ve popüler olması ile ilaç kullanmadan hastalıklara doğal çözümler bulunmak istenmektedir. Bu nedenle de refleksoloji popülerliğini günden güne arttırmaktadır. Özellikle yaşlıların ve çocukların tedavi edilmesinde kullanımı yaygın olsa da Kartal masaj salonunda bu tedavi yöntemi başarı ile uygulanmaktadır. Bunun için telefonla bilgi ve randevu alarak masaj salonunu ziyaret etmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Taksim Masaj |