Bahçelieveler Masajı ile Uzak Doğu
By: Date: Şubat 19, 2020 Categories: Masaj Salonları,Bakırköy Masaj,İstanbul Masaj Salonları,Bakırköy masaj salonu,Masaj Bakırköy,Beylikdüzü Masaj,Ataköy Masaj Etiketler:
Bahçelieveler Masajı ile Uzak Doğu

Bahçelieveler Masajı ile Uzak Doğu: Çin Masajı
Alternatif tıbbın ilk seçeneği olan masaj, Uzak Doğu’ ya ait köklü bir tarihi olan uygulamadır. Masaj seçenekleri çok çeşitli olup her masajın uygulanma tekniği birbirinden farklıdır. Bazı masajlar sert şekilde uygulanırken bazı masajlar gevşeterek iyileştirme gösterir. Bahçelieveler masaj salonu Uzak Doğu masajlarının bir çeşidi olan Çin Masajı uygulamasını lisanslı masörleri ile hizmete sunuyor. M.Ö. 4. Yüzyıla dayanan bir geçmişe sahip olan Çin masajı, birçok konuda bilim ışık tutmuştur. Felsefesi ve dini tarafı da olan Çin masajı, sert bir masaj çeşidi ve teknik boyutu fazla olmasından dolayı öncesinde müşterilerimiz ile bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Bir ya da birden fazla vücut bölgelerinde değil tüm vücutta uygulana bir masajdır. Faydaları bilim adamları tarafınca onaylanmıştır. Uygulanan bölgede başlayan etki tüm vücutta hissedilmeye başlar. Çin masajı için bilinmesi gereken bazı kavramlar vardır. Bunlar;
Qi (nefes ) kavramı
Jing kavramı
Luo kavramı
Xue kavramı
Jin kavramı
Çin masajı özellikle Qİ yani nefes kavramı ile alakalıdır. Sembolik anlam gibi gözükse de bu kavramlar ile ortaya çıkmış olan Çin masajı, nefes ile kast edilen hayat enerjisi ile beraber etki gösterir. Çakra kapıları denilen bölgelerden yayılmaya yardımcı olan uygulama insan vücudunda yeni akış düzenini sağlar. İnsan vücudu enerji ile çalışır. Ve Bahçelievler masaj salonu, Qİ kavramı denilen hayat enerjisi ile sert bir uygulama sonrasında gevşeterek masörler tarafından gerçekleştirecektir.

Bir önceki yazımız olan Bakırköy Masaj İle Sıcak Taş Masajı başlıklı makalemizde Bakırköy Masaj, başakşehir masaj ve bakırköy spa hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir