Ataköy Masaj ile Thai Masajı

Masajın faydaları günümüzde tartışmaya açık bir konu olmaktan çıkmış bir konudur. İnsanların fiziksel ve ruhsal olarak birçok derdine deva olmaya ve dertlerinden kurtarmaya yardımcı olan alternatif tıbbın ilk seçeneği olan masaj çeşitlerinden biri olan Thai masajı, Ataköy masajı salonunda profesyonel olarak uygulanmakta. Köklü bir geçmişe sahip olan Thai masajı, Uzak Doğu’ da çokça tercih edilen masajdır. Thai masajının felsefe ve dini geçmişi ile yoğun bir coğrafyada uygulanması ile yayılmaya başlamıştır. Kutsal masaj uygulamalarından olan Thai masajının oluşumunda Çin tıbbı ve Hindistan’ a ait yoga uygulaması var etmekte. Ananevi bir uygulama olan Thai masajı, Ataköy masajı salonunda ananeye uygun şekilde uygulanmakta.

AtatköyThai Masajı Teknikleri

Thai masajının amacı kişide dinginlik ve gevşeme sağlamaktır. Profesyonel olan yoganın da etkisi ile beraber çakra noktaları baz alınarak uygulanmakta. Masajda esnemek asli kuraldır. Bedendeki hayat akışı enerjisi blokajların kapanmasından dolayı alınamamakta ve depresyon başta olmak üzere bir çok ruhsal sorun ile beraber fiziksel problemin oluşmasını sağlamakta. Blokajların açılması için uygulanan esneme ve gerilime hareketleri ile hayat enerjisi akışı oluşturularak vücuttaki kan dolaşımı hızlandırır. Masaj Uzak Doğu’ da uygulana Çin masajının aksine tam bir gevşeme sağlamakta. Masajda uygulanan teknikler ise;

  • Esneme
  • Gerilme

Bu iki tekniğin uygulanması ile vücudu saran akış yani hayat enerjisini elektromanyetik alanında uygulanması ile başlar. Thai masaj uygulaması için Ataköy masaj salonu masaj uzmanı ile beraber uygulanması gereken bir çeşittir. Masajda dikkat edilmesi gereken nokta uygulamada yapılan enerji akışında olumsuz bir durum ile karşılaşılmamasıdır. Geri dönülmez hatalar olmaması için masaj uzmanı tarafından uygulanmalı. Çünkü Thai masajı, fiziksel iyileşme ve gevşeme sağladığı kadar enerji akışı ile beraber ruhsal iyileştirmeler de gösteren bir masajdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bakirkoy Masaj | Bakirkoy Spa |